Kaj podariti...

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 10. jun 2008 9:41 | ogledi: 2.166 | odgovori: 12

Živjo, ker več glav več ve, se zopet obračam na vas z nekulinarično temo.

Namreč ravno danes mi je prijateljica zaupala, da se v jeseni poroči(nisva več rosno mladi in tudi otroci so že tukaj). In ker se je v teh letih že marsikaj nabralo, bi ji rada podarila nekaj posebnega, kar ne bo za prah nabirat. Za spomin, za prijateljstvo, za hvala...ne vem, sicer imam še nekaj mesecev čas, ampak to vedno tako hitro mine, da potem zadnji trenutek laufaš okoli in nazadnje kupiš kaj brezveze.

Hvala za vašo pomoč in lep dan, Rmeli

Rmeli

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

10. jun 2008 10:03

Glede na to da imaš še par mesecev časa, bi lahko darilo naredila sama. Mislim, da bi tvoja prijateljica to najbolj cenila, saj bo videla tvoj trud in porabljeni čas, pa še darilo bo unikatno. Če imaš malo umetniške dušice, ji lahko naslikaš sliko, narediš kip... Če pa je malo manj umetnika v tebi pa mogoče kakšno ogledalo z mozaikom ali pa sliko iz vitraža in za sliko montiraš luč. Mogoče izdelaš namizno svetilko v stilu Tiffanya (poenostavljeno)...na boljšjaku najdeš primeren podstavek in sama narediš iz vitraža zgornji del primer:http://www.littmanbros.com/store/item.aspx?ItemId=54337 V knjigarni dobiš tudi knjige o izdelovanju vitražev, dobiš še kakšno pomoč zraven in mislim da bo do jeseni dovolj časa za tvoje darilo.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. jun 2008 10:21

Če si iz Gorenjskega ali Lj konca, ti svetujem da greš na ogled v trgovino Ika v Podlubnik, so krasne zadeve. Morda kupiš uokvirjeno čipko, kako sliko. Morda pripraviš njuno zgodbo v scrapbook in opremiš s fotografijami...

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. jun 2008 10:46

ups...potem ni podlubnik ampak kar mesto...

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jun 2008 10:52

mogoče je več trgovin majamarko, anaeva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jun 2008 11:19

Jaz bi ji kupila kakšno sliko, oziroma bi ji jo naslikala sama. Lahko narediš album vajinih skupnih fotografij (to storitev ponuja veliko fotografov, pa tudi dm,..), ji poješ na poroki, posnameš njune pesmi, če jih poznaš, da jih imata,...Ne vem, ali ti je to tvoja najboljša prijateljica, pa kako dobro jo poznaš. Kupila bi nekaj lepega, kar jo bo spomnilo na tebe, vajine skupne trenutke, kavice,... Meni je moja najboljša prijateljica naredila PPT predstavitev najine ljubezni, pa tako,...vedno mi gre na jok, ko se spomnim na tisto, ko sem na Mauritiusu tisto odprla in si želela, da bi bila tam. To je bilo tudi eno najlepših daril. Jelenckova

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. jun 2008 11:27

Kaj pa kak nos nakita, če ga nosi? Nakit je večen, prah se na njem najbrž ne bo nabiral. Lahko ji podariš tudi bisere- zagotovo je v tem nekaj simbolike. Malo naštudiraj njeno nebesno znamenje - ali je tipična predstavnica ipd. Jaz sem po horoskopu devica in zame drži kot pribito, da ne maram šare. Raje vidim, da mi nedko podari nekaj uporabnega, kot pa da mi prinese nek veliko vreden kristalni pladenj. Ideja s (skupnimi) fotografijami tudi ni slaba. Lahko pa jo povabiš na kak "babji vikend" - malo zabave, oddiha in razvajanja za obe (npr. kak wellness).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

10. jun 2008 12:06

A ima morda teraso? Kupi ji mizico in stole za na teraso, še kavo bista lahko skupaj pili in obujali spomine, ko bo pa s svojimi, se te bodo spomnili vedno, ko bodo posedali. Ali pa gugalnik za na vrt. Jaz sem pač bolj praktične sorte.

 

Jaz sem pri raznoraznih lastnih umetniških stvaritvah hudo skeptična, razen če gre komu res kaj dobro od rok (kot na primer eni naši članici kvačkanje - punce, a s te vidle v mojem albumu tiste prtičke? Da me nekdo razveseli z enim kvačkanim pregrinjalom za spalnico ali velikim namiznim prtom). Slikanje na svilo na primer ali kaj  podobnega.

 

Mamamia

mamamia

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

10. jun 2008 12:42

če si iz LJ pojdi v trgovino nasproti tržnice Moste...Klinika za dimnike......od zunaj misliš, da je kr neki....ko prideš pa noter pa v dveh štukih , daril, idej, miz, stolov, ogledal......da glava boli kupila sem si ogledalo-ogromno...pol lune pol sonca.... Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 10. jun 2008 12:44:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti